Författare: safetyrespect

We save lives

SafetyRespect Norge

SafetyRespect
Jølsenveien 26
2000 Lillestrøm
NORGE

TELEFON
+47 22 32 72 32

E-POST
info@safetyrespect.no

NORDENSJEF OG
STEDFORTREDER FOR DEPOTSJEF
Kim Hallgren
kim.hallgren@safetyrespect.se
Tel. +46 70 679 55 95

SALG OG PROSJEKTLEDER
Ted Olsson
ted@safetyrespect.no
Tel. +47 911 75 595

SALG, PROSJEKTLEDER
OG VERNEOMBUD
Bernt Christian Larsen
bernt.larsen@safetyrespect.no
Tel. +47 468 78 675

LAGER/LOGISTIKK
Kjell-Arne Ramslie
kjellarne.ramslie@safetyrespect.no
Tel. +47 940 56 162

PROSJEKT- OG MONTASJE LEDER
Trond Nybak
trond.nybakk@safetyrespect.no
Tel. +47 479 94 826

MONTØR
Blazej Szczypior
blazej.szczypior@safetyrespect.no
Tel. +47 468 94 505

SafetyRespect AB

HOVEDKONTOR
SafetyRespect AB
Storsjöstråket 15
83134 Östersund
Sverige

TELEFON
+46 (0)63-130400

E-POST
info@safetyrespect.se

POST
SafetyRespect AB
Box 69
SE-831 21 Östersund
Sverige

VD
Per Ramberger
per@safetyrespect.se
Mobil +46 70 327 56 08

NORDENCHEF
Kim Hallgren
kim.hallgren@safetyrespect.se
Mobil +46 70 679 55 95

EKONOMICHEF
Erik Nordin
erik.nordin@safetyrespect.se
Mobil +46 70 290 76 44

Anders Granbom

EXPORTCHEF
Anders Granbom
anders.granbom@safetyrespect.se
Mobil +46 70 680 70 51

IT/AFFÄRSSYSTEM & SKYDDSOMBUD
Fredrik Jonsson
fredrik@safetyrespect.se
Mobil +46 70 555 59 77

PRODUKTCHEF
Stefan Moss
stefan@safetyrespect.se
Mobil +46 70 555 78 12

TEKNISK SUPPORT
PRODUKTUTVECKLING
Pär Ström
par.strom@safetyrespect.se
Mobil +46 70 380 70 96

TEKNISK SUPPORT
PRODUKTUTVECKLING
Cecilia Larsen
cecilia.larsen@safetyrespect.se
Mobil +46 70 680 90 59

Erika Wallin

TEKNISK SUPPORT
PRODUKTUTVECKLING

Erika Wallin
erika.wallin@safetyrespect.se
Mobil +46 70 680 05 60

Olle Granbom

TEKNISK SUPPORT
PRODUKTUTVECKLING

Olle Granbom
olle.granbom@safetyrespect.se
Mobil +46 70 680 70 27

Aron Hansson

LOGISTIK
TEKNISK SUPPORT

Aron Hansson
aron.hansson@safetyrespect.se
Mobil +46 70 680 05 92

Patrick

TEKNISK SUPPORT
PRODUKTUTVECKLING
Patrick Holmbom
patrick.holmbom@safetyrespect.se
Mobil +46 70 680 41 02

INKÖP & LOGISTIK
Therese Jonsson
therese.jonsson@safetyrespect.se
Mobil +46 70 680 05 57

EKONOMI
ADMINISTRATION
Marie Strand
marie@safetyrespect.se
Mobil +46 70 680 78 91

SÄLJARE VT SYSTEM
Ronny Lindkvist
ronny.lindkvist@safetyrespect.se
Mobil +46 70 680 41 37

MEDIA
Hans Wärdell
hans@safetyrespect.se
Mobil +46 70 646 73 68

Harness SR Jämtland

Harness SR Jämtland

Harness SR Jämtland
Velbalansert og lettjusterbar fallsikringssele med god passform for de fleste kroppstyper.

Våre produkter innen personlig fallsikring er robuste med høy kvalitet, og samtidig lette å jobbe med i krevende og eksponerte miljøer. Produktene oppfyller den siste oppdaterte EU-forordningen om personlig fallsikringsutstyr når det gjelder produktkrav, dokumentasjon og sporbarhet. I tillegg til gode produkter er kunnskap og rutiner viktige for at helheten skal fungere. Når du kjøper fallsikring fra oss, tilbyr vi i tillegg inspeksjon, service og vedlikehold av systemene.

• Svært solid konstruksjon samtidig som den er lett og kompakt.
• Festepunkt foran og bak (EN 361).
• Komfortabel selv for kvinner og tillater plass til brystene.
• Fallindikatorer plassert høyt med tydelig fargekoding.
• 2 løkker for festing av utstyr, hver opp til 5 kg.
• Mulighet for tilpasning med egne farger og logoer.
• Tilbehør: Polstring, Trauma straps, Lommer, Verktøyline m.m.

Art.nr. 962051 S/M/L, 962052 XL/XXL

TILBEHØR
Harness padding Art.nr. 962018

PDF Produktblad

BRUKERMANUALER
Harness SR Jämtland

Harness SR Jämtland

Harness SR Jämtland

Produktkatalog SafetyRespect NO 2022

Dokumenter for nedlastning

SafetyRespect Stockholm

SafetyRespect AB
Fagerstagatan 16
163 53 Spånga
Sverige

TELEFON
+46 8 584 90 400

E-POST
sto@safetyrespect.se

NORDENCHEF
Kim Hallgren
kim.hallgren@safetyrespect.se
Mobil +46 70 679 55 95

DISTRIKTSCHEF ÖST & NORR
Milton Gradin
milton.gradin@safetyrespect.se
Mobil +46 70 380 70 97

LOGISTIKCHEF
Mattias Sköld
mattias.skold@safetyrespect.se
Mobil +46 70 680 50 78

KUNDSUPPORT
Nadja Ollanketo
nadja.ollanketo@safetyrespect.se
Mobil +46 70 680 41 33

FALLSKYDDSRÅDGIVARE
Joakim Björkman
joakim.bjorkman@safetyrespect.se
Mobil +46 70 438 03 44

FALLSKYDDSRÅDGIVARE
Rickard Sandberg
rickard.sandberg@safetyrespect.se
Mobil +46 70 680 29 75

FALLSKYDD HALLAR
Anton Carlson
anton.carlson@safetyrespect.se
Mobil +46 70 680 50 75

SÄLJARE SAFETYRESPECT
VIVATEC SYSTEM
Ronny Lindkvist
ronny.lindkvist@safetyrespect.se
Mobil +46 70 680 41 37

PROJEKTLEDARE
Kenneth Engblom
kenneth.engblom@safetyrespect.se
Mobil +46 70 680 70 52

PROJEKTLEDARE
Mattias Hallin
mattias@safetyrespect.se
Mobil +46 70 680 70 59


MONTAGECHEF
Robin Nilsson Sjöström
robin.nilsson@safetyrespect.se
Mobil +46 70 680 30 16

ARBETSLEDARE MONTAGE
Carl Öster
carl.oster@safetyrespect.se
Mobil +46 70 680 41 39

MONTÖR
Peter Cameron
peter@safetyrespect.se
Mobil +46 70 680 70 53

MONTÖR
Tommy Odelfalk
tommy.odelfalk@safetyrespect.se
Mobil +46 70 680 40 79

MONTÖR
Oskar Wågberg
oskar.wagberg@safetyrespect.se
Mobil +46 70 380 15 64

MONTÖR
Igor Ståhl
igor.stahl@safetyrespect.se
Mobil +46 70 680 09 92

TEAMLEDARE LOGISTIK
Tobias Vassilaros
tobias@safetyrespect.se
Mobil +46 70 680 78 12

LOGISTIK
Mikael Röhr
mikael.rohr@safetyrespect.se
Mobil +46 70 380 15 63

LOGISTIK
Lars Sjöö
lars@safetyrespect.se
Mobil +46 70 680 81 78

LOGISTIK
Patrik Cortes Villalobos
patrik.cortes@safetyrespect.se
Mobil +46 70 630 50 94

Sikringsskjerm på vegg

safety_fan_wall_safetyrespect_6843c

SafetyRespect Sikringsskjermsystem for vegg er et suplement til vårt ordinære fallsikringssystem og anvendes for å fange opp fallende materialer og gjenstander (ikke person), som kan innebære risiko for skader på personer eller elementer. Dette systemet er anpasset for å monteres på en vertikal overfalte uten behov av løftekran og med ordinær fallsikring montert frittstående på arbeidsyten.

• Beskytter personer, fasader og omerådet nærmest rundt byggeprosjektet.
• Fanger og holder igjen fallende gjenstander.
• Kan monteres i alle typer situasjoner på en byggeplass, så som bjelkelag, stillaser og vegg.
• Kan monteres direkte fra arbeidsyten uten at byggets kraner anvendes.
• Kan enkelt flyttes og anpasses alt ettersom prosjektet går frem.
• Enkel å felle inn i vertikal stilling for ikke å være i veien for kraner.

PRODUKTER
• Alu bjelke 1500
• Nett sikringsskjerm 3×6 m
• Plate 140×140
• Alu rør 6 m
• Alu rør 4 m
• Vinkelkobbling Skjerm
• Flex vinkelnøkkelsafety_fan_wall_safetyrespect_1safety_fan_wall_safetyrespect_6830

safety_fan_wall_safetyrespect_6843

safety_fan_wall_safetyrespect_1596c

safety_fan_wall_safetyrespect_1safety_fan_scaffolding_safetyrespect_30026

Sikringsskjerm på bjelkelag

SafetyRespect Sikringsskjermsystem for bjelkelag er et supliment til vårt ordinære fallsikringssystem og anvendes for å fange opp fallende materialer og gjenstander (ikke personer), som kan innebære risiko for skader på personer og elementer. Dette systemet er anpasset for å monteres på bjelkelag uten behov av løftekran og med muligheten å direkte integrere SafetyRespects ordinære fallsikringssytem.

• Beskytter personer, fasader og omerådet nærmest rundt byggeprosjektet.
• Fanger og holder igjen fallende gjenstander.
• Kan monteres i alle typer situasjoner på en byggeplass, så som bjelkelag, stillaser og vegg.
• Kan monteres direkte fra arbeidsyten uten at byggets kraner anvendes.
• Kan enkelt flyttes og anpasses alt ettersom prosjektet går frem.
• Enkel å felle inn i vertikal stilling for ikke å være i veien for kraner.

PRODUKTER
• Toppfeste Skjerm
• Bunnstøtte Skjerm
• Alu bjelke 1500
• Alu rør 6 m
• Nett Sikringsskjerm 3×6 m
• Dobbelkobling Vridbar
• Kobling 48-50
• Alu rør 4 m
• Plate 140×140

safety_fan_slab_safetyrespect_1

Scissorsafe void former

Scissorsafe er et forankringssystem for personlig fallsikring som er utformet for å hindre fall ved arbeid i høyden.

Scissorsafe forankringssystem er spesielt utviklet for betongarbeid. Takket være forankringssystemets unike utforming kan du enkelt flytte forankringspunktet fra en innstøpt Scissorsafe-innsats til en annen.

En forankringsanordning som støpes inn i betongen, gir både økonomiske fordeler og økt sikkerhet på arbeidsplassen. Du slipper å bore i betongen for å feste forankringspunkter, og du trenger heller ikke å lastteste forankringsanordninger som bygger på friksjon, før øvrige fallsikringskomponenter kan kobles til. Forankringspunkter er svært viktige komponenter i et personlig fallsikringssystem for å kunne koble slynger, liner, falldempere og redningssystemer til den bærende strukturen på en sikker måte.

Scissorsafes forankringspunkter lages ved å spikre fast en todelt plastinnsats i den horisontale støpeformen før støping. Når støpeformen senere fjernes, er alle forberedelser gjort for å kunne plassere forankringspunkter over brukeren. Scissorsafe har en unik mekanisk løsning som gjør at forankringen åpner seg i hulrommet som er laget i betongen, og låses med karabinkrok i forankringspunktet.

Scissorsafes forankringsanordninger kan gjenbrukes i hele prosjektet og er derfor et økonomisk valg. Systemet krever ikke boring i betong, noe som reduserer arbeidstid i høyden, samt arbeid i støv- og støyfylt miljø. Forankringsanordningen kan brukes sammen med både fallhindrende og falldempende systemer, med forankringspunkter plassert over brukeren, for å koble til horisontale livliner, posisjoneringsutstyr og falldempende systemer. Scissorsafe brukes i stor grad ved installasjon av midlertidig fallsikring, fasader og balkonger.

Scissorsafe-systemet er testet av tredjepart for å sikre at det oppfyller kravene i henhold til EN 795, klasse B.

ART.NR. SSAN002

PDF Produktblad

BRUKERMANUAL
Scissorsafe

Scissorsafe anchor installation

 

Scissorsafe anchor SSAN04

Scissorsafe anchor

Scissorsafe anchor SSAN04
Scissorsafe er et forankringssystem for personlig fallsikring som er utformet for å hindre fall ved arbeid i høyden.

Scissorsafe forankringssystem er spesielt utviklet for betongarbeid. Takket være forankringssystemets unike utforming kan du enkelt flytte forankringspunktet fra en innstøpt Scissorsafe-innsats til en annen.

En forankringsanordning som støpes inn i betongen, gir både økonomiske fordeler og økt sikkerhet på arbeidsplassen. Du slipper å bore i betongen for å feste forankringspunkter, og du trenger heller ikke å lastteste forankringsanordninger som bygger på friksjon, før øvrige fallsikringskomponenter kan kobles til. Forankringspunkter er svært viktige komponenter i et personlig fallsikringssystem for å kunne koble slynger, liner, falldempere og redningssystemer til den bærende strukturen på en sikker måte.

Scissorsafes forankringspunkter lages ved å spikre fast en todelt plastinnsats i den horisontale støpeformen før støping. Når støpeformen senere fjernes, er alle forberedelser gjort for å kunne plassere forankringspunkter over brukeren. Scissorsafe har en unik mekanisk løsning som gjør at forankringen åpner seg i hulrommet som er laget i betongen, og låses med karabinkrok i forankringspunktet.

Scissorsafes forankringsanordninger kan gjenbrukes i hele prosjektet og er derfor et økonomisk valg. Systemet krever ikke boring i betong, noe som reduserer arbeidstid i høyden, samt arbeid i støv- og støyfylt miljø. Forankringsanordningen kan brukes sammen med både fallhindrende og falldempende systemer, med forankringspunkter plassert over brukeren, for å koble til horisontale livliner, posisjoneringsutstyr og falldempende systemer. Scissorsafe brukes i stor grad ved installasjon av midlertidig fallsikring, fasader og balkonger.

Scissorsafe-systemet er testet av tredjepart for å sikre at det oppfyller kravene i henhold til EN 795, klasse B.

ART.NR. SSAN004

PDF Produktblad

BRUKERMANUAL
Scissorsafe user manual
Scissorsafe inspection card

Scissorsafe anchor installation